ARGELINE TEKNİK EĞİTİM CİHAZLARI BÜYÜK PROJELERE İMZA ATIYOR!
ARGELINE TEKNİK EĞİTİM CİHAZLARI BÜYÜK PROJELERE İMZA ATIYOR!

Milli eğitim bakanlığı bünyesinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Meslek ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” kapsamında seçilen 50 Mesleki Teknik Anadolu lisesi’nin laboratuarlarını Argeline Teknik eğitim cihazları ve Selka Limited işbirliği ile Türkiye’nin birçok okulunun  Teknik Eğitim Cihazları ihtiyacını karşıladı. 

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, geçici koruma altındaki Suriyelilerin yoğun yaşadığı bölgelerde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların açıldığını, AB desteğiyle yürütülecek yeni proje ile Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis, Mersin ve Şanlıurfa´dan oluşan 8 pilot ilde çalışmalara başladıklarını bildirdi. 

PROJE 50 OKULDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKOkulları güçlendirmek, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimlerine odaklanmalarını sağlamak, geçici koruma altındaki Suriyeliler başta olmak üzere tüm toplumda mesleki eğitimin algısını değiştirmek ve hak ettiği konuma getirilmesine katkıda bulunmak istediklerini dile getiren Numanoğlu, projeye ilişkin şu bilgileri verdi:"Mesleki ve teknik eğitim veren 50 okulumuzda gerçekleştireceğimiz bu çalışmayla, iş piyasasının ihtiyaçları göz önüne alınarak atölyelerimiz en son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılacak, alt yapıları yenilenerek örnek eğitim ortamları haline getirilecek. Bu eğitim ortamına kazandırdığımız geçici koruma altındaki Suriyelilerin yanı sıra Türk öğrencilere ulaşım, eğitim materyali, öğle yemeği için destek ve temrinlik sağlanacak."

“Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” içerisinde yer alan Argeline Teknik eğitim Cihazları, kısa bir süre önce tüm ürünleri 8 ilimize dağıtmıştır. Bunun ile beraber dağıtılan ürünlerin eğitimlerini de uzman kadrosu ile mesleki okullarımızın öğretmenlerine vererek, mesleki eğitimin her daim yanında olduklarını gösterdiler.

ARGALINE TEKNİK EĞİTİM CİHAZLARI HAKKINDAArgeline Teknik Eğitim Cihazları, Türkiye’nin teknik eğitim cihazlarına duyulan önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere Balıkesir’de kurulmuştur. Sektör içinde önemli tecrübeleri olan Sayın Mehmet AYDEMİR ve Sayın Mehmet YILMAZ tarafından kurulan Argeline, başta meslek okulları ve üniversiteler olmak üzere özel sektöründe ihtiyaçlarını yerli sermaye ile karşılanabileceğine inanarak bu yola çıktılar.

TÜM ÜRETİM SAFHALARI BALIKESİR’DE GERÇEKLEŞİYORArgeline Teknik Eğitim Cihazları,  iklimlendirme, soğutma, elektrik, elektronik, inşaat, makine vb. tüm alanlara teknik cihazlar yapabilme kapasitesine sahip bir firma. Tüm bu alanlarda üretilen onlarca çeşit cihazın hepsi Balıkesir’de üretiliyor. Yeni bir firma olmasına rağmen sektörde 15 yılı aşkın bir tecrübeyi içerisinde barındıran Argeline, Balıkesir’den Türkiye’nin gençlerine ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin eğitim serüvenine güç katmak için Balıkesir’den bir yıldız gibi parlıyor.

TEKNİK EĞİTİM CİHAZLARININ ÖNEMİTeknik Eğitim Cihazları değerli gençlerimizin mesleki gelişimleri için inanılmaz bir öneme sahiptir. Mesleki bilgilerini tatbik ettikleri bu cihazlar ile geleceğin savunma sanayi, teknoloji, iletişim gibi büyüyen sektörlerine daha emin adımlar ile yürüyeceklerdir. Uygulamalı bir eğitim ile gençlerimizin hem bilgileri akılda kalıcı oluyor hem de karşılaşabilecekleri sorunlara karşı tecrübelerini arttırıyorlar. Bunun bilincinde olan Argeline Teknik Eğitim Cihazları,  hali hazırda bulunan cihazları temin etmek ile kalmayıp öğreticilerimizin ihtiyaçlarını da gözeterek yeni cihazları bünyesine katmaya devam ediyor.

Bunun ile beraber ihracatı da hedefleyen Argeline, üretim kapasitesini gün geçtikçe güçlendirerek yurtiçindeki ihtiyacın yanı sıra Türkiye’nin bir markası olma yolunda ilerliyor. Kalitesini ve ürün yelpazesini her geçen gün yenilemeyi vizyon olarak ortaya koyuyor. Ürünlerini yurtdışı fuarlarında beğeniye sunmaya devam edecek olan Argeline, Balıkesir’in ve Türkiye’nin gurur kaynağı olma yolunda ilerliyor. HABER MERKEZİ

SAYFA GALERİSİ